KPP Kluczbork

Aktualności

Statystyka dnia

24.02.2017
Zatrzymani na gorącym uczynku0
Zatrzymani poszukiwani0
Zatrzymani nietrzeźwi kierujący0
Wypadki drogowe0
Zabici w wypadkach0
Ranni w wypadkach0

Polecane strony

Najczęściej czytane

 1. Na trop zatrzymanego „wpadł” dzielnicowy

  Znał teren i ludzi – jego wiedza okazała się bezcenna. Dzielnicowy z Kluczborka analizując zabezpieczone ślady wskazał mężczyznę podejrzanego o kradzież. Kryminalni kilka minut od zgłoszenia zatrzymali 40-letniego mieszkańca powiatu. Odzyskali też skradzione mienie ukryte w pomieszczeniu gospodarczym. Mężczyzna musi się teraz liczyć z karą nawet do 5 lat więzienia.

 2. Grafik znakowania rowerów

  Nie daj szansy złodziejowi - oznakuj swój rower!!! W powiecie kluczborskim policjanci prowadzą akcję znakowania rowerów. Głównym celem akcji jest możliwość identyfikacji właściciela w przypadku odzyskania skradzionego roweru, a tym samym ograniczenie zjawiska kradzieży rowerów poprzez nanoszenie cech identyfikacyjnych na rowery. Działania pn. "Oznakuj swój rower" prowadzone są w wyznaczonych terminach przez policjantów na terenie Komendy Powiatowej Policji w Kluczborku i na terenie jednostek podległych.

 3. Zatrzymani po włamaniu – usłyszeli 11 zarzutów

  Kluczborscy policjanci zatrzymali dwóch mieszkańców powiatu podejrzanych między innymi o włamania i usiłowania włamań. 26-latkowie usłyszeli łącznie 11 zarzutów. Grozi im teraz do 10 lat więzienia.

 4. „Bezpieczeństwo to Nasza wspólna sprawa!” - debata społeczna

  Co zrobić, aby na naszych drogach było bezpieczniej, jaką rolę odgrywa dzielnicowy w środowisku lokalnym, co zgłaszają mieszkańcy powiatu kluczborskiego poprzez Krajową Mapę Zagrożeń Bezpieczeństwa w Polsce. To tematy debaty społecznej, która odbyła się w sali konferencyjnej Starostwa Powiatowego w Kluczborku. W rozmowach uczestniczyli przedstawiciele lokalnych władz samorządowych, instytucji działających na rzecz bezpieczeństwa i porządku publicznego oraz mieszkańcy powiatu.

 5. Kurs samoobrony pn. "Bezpieczna Kobieta" zakończony

  Zakończyła się kolejna edycja kursu samoobrony dla mieszkanek powiatu pod nazwą „Bezpieczna Kobieta”. W zajęciach uczestniczyło 25 pań, które uczyły się reakcji w sytuacji napadu, poznały też techniki samoobrony. Pamiątkowe certyfikaty ukończenia kursu wręczył Komendant Powiatowy Policji w Kluczborku nadkom. Paweł Kolczyk.

 6. DZIELNICOWY „EDUKOWAŁ” NAUCZYCIELI

  Co to są narkotyki, jak działają i jak je rozpoznać - na te i wiele innych pytań, odpowiadał asp. szt. Dawid Gierczyk. Podczas spotkania z nauczycielami ze szkoły podstawowej w Bogacicy, policjant rozmawiał między innymi o zagrożeniach jakie niosą za sobą środki odurzające. Tego typu inicjatywy stanowią jeden z elementów programu „Dzielnicowy bliżej nas”.

 7. X edycja konkursu „Policjant, który mi pomógł”

  Od 2008 roku Ogólnopolskie Pogotowie dla Ofiar Przemocy w Rodzinie IPZ „Niebieska Linia” organizuje konkurs „Policjant, który mi pomógł". Istota przedsięwzięcia polega na wyróżnieniu funkcjonariuszy, którzy w ocenie społecznej charakteryzują się wyjątkowym profesjonalizmem w zakresie indywidualnej pomocy osobom doznającym przemocy w rodzinie, ponadto zaangażowani są w budowanie lokalnego systemu pomocowego w omawianym obszarze. Konkurs pn.” Policjant, który mi pomógł” od pierwszej edycji objęty jest honorowym patronatem Komendanta Głównego Policji.

 8. ROZPOCZĄŁ SIĘ KURS SAMOOBRONY DLA KOBIET

  Wczoraj (6 marca) w sali Zespołu Szkół Ogólnokształcących w Kluczborku rozpoczął się kurs samoobrony dla kobiet. Do kursu przystąpiło 25 pań choć chętnych było o wiele więcej. Uczestniczki kursu podczas zajęć uczą się reakcji w sytuacji napadu, poznają techniki samoobrony oraz jak unikać sytuacji zagrożenia. Przybliżone również zostanie zagadnienie dotyczące udzielenia pierwszej pomocy przedmedycznej.

Pierwsza Pomoc
Przemoc w Rodzinie
1 % podatku