KPP Kluczbork

Aktualności

Statystyka dnia

2017-02-24
Zatrzymani na gorącym uczynku0
Zatrzymani poszukiwani0
Zatrzymani nietrzeźwi kierujący0
Wypadki drogowe0
Zabici w wypadkach0
Ranni w wypadkach0

Polecane strony

Najczęściej czytane

 1. Działania "Egida 2018"

  18 osób, jako uzupełnienie kadr policyjnych na wypadek zagrożenia bezpieczeństwa państwa, brało udział w ćwiczeniu pod kryptonimem „EGIDA - 18” w Kluczborku. Przez cały dzień rezerwiści uczestniczyli w zajęciach teoretycznych i praktycznych, nabywając wiedzę policyjną, dotyczącą m. in. użycia i obsługi broni palnej, technik interwencji, czy też udzielania pierwszej pomocy przedmedycznej.

 2. Stop Narkotykom 2018

  Młodzież z kluczborskich szkół ponadgimnazjalnych podsumowała kampanię pn. „Stop Narkotykom 2018”. Uczniowie uczestniczyli między innymi w warsztatach wokalnych, tańca nowoczesnego, karate, czy też zumby. W akcję aktywnie włączyli się również policjanci z Kluczborka.

 3. Razem dla dobra zwierząt

  Kluczborscy Policjanci gościli na spotkaniu " III Edycji Ruchu z Sensem" zorganizowanym przez Stowarzyszenie Oczami Zwierząt. Plenerowa Impreza odbyła się w gospodarstwie Agroturystycznym prowadzonym przez państwa Stodoła w Bogdańczowicach. W trakcie festynu zorganizowana była zbiórka karmy dla bezdomnych psów przebywających w azylu w Bogdańczowicach.

 4. Uważaj na swój portfel

  Chwila naszej nieuwagi, to okazja dla złodzieja. Możemy stracić nawet cały nasz majątek. Większość z nas w portfelach nosi karty bankomatowe, dokumenty oraz gotówkę. Nie zapominajmy o prawidłowym ich zabezpieczeniu podczas podróży w środkach masowej komunikacji czy nawet na zakupach.

 5. Bezpieczny przejazd -szlaban na ryzyko

  Kierowco! Na przejeździe kolejowo-drogowym pociąg ma zawsze pierwszeństwo. Policjanci, Straż Ochrony Kolei oraz pracownicy PKP Polskie Linie Kolejowe kolejny już raz brali udział we wspólnych działaniach pn.: „Szlaban na ryzyko” w ramach akcji „Kręci mnie bezpieczeństwo”. Mundurowi w rejonie przejazdu kolejowego w Kluczborku na drodze krajowej nr 45 wyjaśniali kierowcom zasady bezpiecznego przejazdu przez tory. Każdy z kierowców otrzymał także ulotkę kampanii.

 6. Grafik znakowania rowerów

  Nie daj szansy złodziejowi - oznakuj swój rower!!! W powiecie kluczborskim policjanci prowadzą akcję znakowania rowerów. Głównym celem akcji jest możliwość identyfikacji właściciela w przypadku odzyskania skradzionego roweru, a tym samym ograniczenie zjawiska kradzieży rowerów poprzez nanoszenie cech identyfikacyjnych na rowery. Działania pn. "Oznakuj swój rower" prowadzone są w wyznaczonych terminach przez policjantów na terenie Komendy Powiatowej Policji w Kluczborku i na terenie jednostek podległych.

 7. Kluczborscy policjanci pobiegli „O Złotą Barć”

  Trzech policjantów z kluczborskiej komendy wystartowało w VI kluczborskim biegu przełajowym „O Złotą Barć”. Honorowy patronat nad imprezą objął Marszałek Województwa Opolskiego Andrzej Buła. Policjanci wystartowali na dwóch dystansach 5 km i 10 km. Impreza odbyła się na stadionie MKS-u Kluczbork.

 8. Ważne informacje dla kierowców – zmieniają się przepisy ruchu drogowego

  Kluczborscy policjanci przypominają, że od 1 października 2018 r. zmieniają się przepisy ustawy Prawo o ruchu drogowym, dotyczące pojazdów zarejestrowanych w Polsce oraz ich kontroli. Kierowcy nie będą musieli posiadać przy sobie dowodu rejestracyjnego oraz dokumentu potwierdzającego zawarcie umowy ubezpieczenia OC pojazdu.

grafik znakowania rowerów
1 % podatku
koordynatorzy ds. przeciwdziałania przemocy w rodzinie
Przemoc w Rodzinie