KPP Kluczbork

Aktualności

Statystyka dnia

2017-02-24
Zatrzymani na gorącym uczynku0
Zatrzymani poszukiwani0
Zatrzymani nietrzeźwi kierujący0
Wypadki drogowe0
Zabici w wypadkach0
Ranni w wypadkach0

Polecane strony

Najczęściej czytane

 1. Klasa mundurowa na spotkaniu u policjantów

  Uczniowie klasy mundurowej Zespołu Szkół Licealno Technicznych odwiedzili kluczborska komendę policji. Młodzież podczas spotkania mogła poznać aspekty pracy policjantów w tym służby dyżurnej, technika kryminalistyki czy dochodzeniowca. Uczniowie obejrzeli również pomieszczenia Komedy. Przyszli „kadeci” dowiedzieli się jak wygląda rekrutacja do służby w policji.

 2. Droga to nie tor wyścigowy – 55-latek stracił prawo jazdy

  Kolejny miłośnik szybkiej jazdy wpadł w ręce policjantów kluczborskiej drogówki. 55-letni mieszkaniec Warszawy w terenie zabudowanym, na obowiązującej „pięćdziesiątce”, jechał mercedesem ponad 100 km/h. Policjanci zatrzymali mu prawo jazdy na 3 miesiące oraz ukarali mandatem. Na jego konto trafiło także 10 punktów karnych.

 3. Kierował po alkoholu i bez uprawnień

  Pomimo policyjnych akcji i zaostrzonych kar zdarzają się jeszcze tacy, którzy decydują się na jazdę po alkoholu. Kluczborscy policjanci zatrzymali do kontroli drogowej 28-letniego obywatela Ukrainy, który kierował peugeotem mając ponad 2 promile alkoholu w organizmie. Na domiar złego nie posiadał uprawnień do kierowania pojazdami mechanicznymi. W konsekwencji grozi mu wysoka grzywna oraz do 2 lat więzienia.

 4. Szczęśliwy finał poszukiwań

  Już po 4 godzinach od zgłoszenia kluczborscy policjanci odnaleźli zaginioną 28-latkę. Kobietę w nocy szukało ponad 60 policjantów i strażaków. W poszukiwaniach wykorzystano specjalistyczny sprzęt. Zziębniętą kobietę w opuszczonym budynku odnalazł dzielnicowy.

 5. Nowy radiowóz w kluczborskiej komendzie

  Komenda Powiatowa Policji w Kluczborku wzbogacił się o nowy radiowóz. Zakup pojazdu był możliwy dzięki wsparciu Urzędu Miasta w Kluczborku. Samorząd na nowy radiowóz przekazał 25 000 złotych. HYUNDAY i20 będzie używany przez policjantów z Rewiru Dzielnicowych.

 6. Grafik znakowania rowerów

  Nie daj szansy złodziejowi - oznakuj swój rower!!! W powiecie kluczborskim policjanci prowadzą akcję znakowania rowerów. Głównym celem akcji jest możliwość identyfikacji właściciela w przypadku odzyskania skradzionego roweru, a tym samym ograniczenie zjawiska kradzieży rowerów poprzez nanoszenie cech identyfikacyjnych na rowery. Działania pn. "Oznakuj swój rower" prowadzone są w wyznaczonych terminach przez policjantów na terenie Komendy Powiatowej Policji w Kluczborku i na terenie jednostek podległych.

 7. Rozmawialiśmy o Krajowej Mapie Zagrożeń Bezpieczeństwa i aplikacji Moja Komenda

  Funkcjonariusze Policji, przedstawiciele władz samorządowych, mieszkańcy gminy uczestniczyli w debacie społecznej. Jej głównym tematem było zapewnienie bezpieczeństwa mieszkańców gminy Lasowice Wielkie. Prowadzący omówili najważniejsze zagadnienia mające wpływ na bezpieczeństwo w miejscu zamieszkania, ponadto mundurowi zachęcali do korzystania z Krajowej Mapy Zagrożeń Bezpieczeństwa i aplikacji Moja Komenda.

 8. Policyjna akcja "Alkohol i narkotyki"

  Badanie stanu trzeźwości, kontrola prędkości, dokumentów i stanu technicznego pojazdów - to działania kluczborskich policjantów na drogach powiatu. Łącznie w ramach akcji "Alkohol i narkotyki" funkcjonariusze skontrolowali blisko 500 kierowców. Z dalszej jazdy wyeliminowany został jeden kierujący.

grafik znakowania rowerów
1 % podatku
koordynatorzy ds. przeciwdziałania przemocy w rodzinie
Przemoc w Rodzinie