KPP Kluczbork

Aktualności

Statystyka dnia

24.02.2017
Zatrzymani na gorącym uczynku0
Zatrzymani poszukiwani0
Zatrzymani nietrzeźwi kierujący0
Wypadki drogowe0
Zabici w wypadkach0
Ranni w wypadkach0

Polecane strony

Najczęściej czytane

 1. Policjanci zlikwidowali nielegalną uprawę konopi indyjskich

  Kryminalni zatrzymali 46-latka podejrzanego o nielegalną uprawę konopi indyjskich. Mężczyzna rośliny uprawiał w różnych miejscach. Łącznie na terenie 3 plantacji policjanci zabezpieczyli 27 krzewów. Najwyższe z roślin miały do 1,5 metra wysokości. Właściciel uprawy usłyszał już zarzuty, do których się przyznał. Grozi mu teraz do 3 lat więzienia.

 2. Przewożenie dzieci w foteliku samochodowym - aktualne przepisy

  Z dniem 11 sierpnia 2017 roku weszły w życie nowe przepisy dotyczące przewożenia dzieci w fotelikach samochodowych. Niektóre przepisy zostały zaostrzone. Nowe przepisy regulują dokładnie, kiedy dziecko powinno być przewożone w foteliku, a kiedy wystarczy przypiąć je pasami.

 3. Kluczborskie obchody Święta Policji

  Powiatowe obchody Święta Policji odbyły się w sali konferencyjnej Starostawa Powiatowego w Kluczborku. Policjanci otrzymali wyróżnienia i nagrody. Były też mianowania na kolejne stopnie służbowe. W uroczystej zbiórce uczestniczył m.in. Pierwszy Zastępca Komendanta Wojewódzkiego Policji w Opolu insp. Adam Tychowicz oraz przedstawiciel Wojewody Opolskiego, Starosta Kluczborski, przedstawiciele władz samorządowych, służb mundurowych oraz prokuratury.

 4. Polska Policja Dziś

  Minęło już 98 lat od powstania naszej formacji. Przeszła długą drogę, aby dziś zasłużyć na miano nie tylko największej w Polsce formacji mundurowej, lecz również nowoczesnej i skutecznej służby stojącej na straży bezpieczeństwa wewnętrznego państwa. Z okazji tegorocznego święta Biuro Komunikacji Społecznej Komendy Głównej Policji przy wsparciu Komendy Stołecznej Policji przygotowało film ukazujący pracę funkcjonariuszy na rzece, konno, z psami służbowymi, w patrolach pieszych oraz zmotoryzowanych, w powietrzu, w laboratorium kryminalistycznym czy Stołecznym Stanowisku Kierowania. To i tak jedynie fragment szerokiego wachlarza zadań, jednak oddziałujący na wyobraźnię lepiej, niż tysiąc słów.

 5. Grafik znakowania rowerów

  Nie daj szansy złodziejowi - oznakuj swój rower!!! W powiecie kluczborskim policjanci prowadzą akcję znakowania rowerów. Głównym celem akcji jest możliwość identyfikacji właściciela w przypadku odzyskania skradzionego roweru, a tym samym ograniczenie zjawiska kradzieży rowerów poprzez nanoszenie cech identyfikacyjnych na rowery. Działania pn. "Oznakuj swój rower" prowadzone są w wyznaczonych terminach przez policjantów na terenie Komendy Powiatowej Policji w Kluczborku i na terenie jednostek podległych.

 6. Podsumowanie weekendu na drogach naszego województwa

  Dobiegł końca długi sierpniowy weekend. Nad bezpieczeństwem podróżujących po drogach Opolszczyzny czuwali policjanci ruchu drogowego i prewencji. Od piątku do wtorku funkcjonariusze sprawdzili stan trzeźwości blisko 7 000 kierowców. Za jazdę pod wpływem alkoholu uprawnienia straciło 13 z nich.

 7. Oszustwo na "TERMINAL PŁATNICZY"

  Pracownicy, bądź właściciele sklepów, w których wykorzystywane są terminale płatnicze muszą uważać. Oszuści znaleźli nowy sposób aby ich okraść. Policjanci z Krapkowic przyjęli już pierwsze zgłoszenie po kontakcie pracownicy sklepu z oszustem, podającym się za pracownika firmy obsługującej terminale płatnicze.

 8. Jak się zachować w czasie burzy

  W związku z prognozowanymi na kolejne dni burzami apelujemy o zachowanie szczególnej ostrożności. Unikajmy parkowania aut pod drzewami, usuwajmy także z balkonów i parapetów wszystkie przedmioty, które podczas silnych wiatrów mogą stwarzać zagrożenie. Nie zapominajmy zabezpieczyć okien. Corocznie w wyniku wyładowań atmosferycznych ginie kilkadziesiąt osób.

Pierwsza Pomoc
Przemoc w Rodzinie
1 % podatku
koordynatorzy ds. przeciwdziałania przemocy w rodzinie
grafik znakowania rowerów