Aktualności

Rozmawialiśmy o Krajowej Mapie Zagrożeń Bezpieczeństwa i aplikacji Moja Komenda

Data publikacji 22.11.2018

Funkcjonariusze Policji, przedstawiciele władz samorządowych, mieszkańcy gminy uczestniczyli w debacie społecznej. Jej głównym tematem było zapewnienie bezpieczeństwa mieszkańców gminy Lasowice Wielkie. Prowadzący omówili najważniejsze zagadnienia mające wpływ na bezpieczeństwo w miejscu zamieszkania, ponadto mundurowi zachęcali do korzystania z Krajowej Mapy Zagrożeń Bezpieczeństwa i aplikacji Moja Komenda.

W środę, 21 listopada, w sali wiejskiej w Lasowicach Wielkich odbyła się kolejna debata społeczna. Spotkanie dotyczyło bezpieczeństwa mieszkańców gminny.

Kluczborscy policjanci przedstawili najczęściej występujące zagrożenia z którymi mogą spotkać się mieszkańcy. Funkcjonariusze informowali zebranych jak nie dać się oszukać przestępcom działającym metodą „na wnuczka” lub „na policjanta”. Co zrobić, żeby nie dać się okraść, uczestnicząc w różnego rodzaju prezentacjach i spotkaniach przygotowywanych przez nieuczciwych sprzedawców.

W trakcie spotkania prowadzący przybliżyli uczestnikom interaktywne narzędzie jakim jest Krajowa Mapa Zagrożeń Bezpieczeństwa. Policjanci pokazali w jaki sposób można przekazywać informacje o zagrożeniach bez konieczności wychodzenia z domu.

Założeniem debat społecznych jest poznanie oczekiwań oraz problemów mieszkańców naszego powiatu. Wspólna dyskusja na temat bezpieczeństwa obywateli i poznanie ich potrzeb daje władzom samorządowym i Policji możliwość wyjścia naprzeciw oczekiwaniom społeczeństwa oraz zwiększenie bezpieczeństwa w regionie.

Debatę podsumował I Zastępca Komendanta Powiatowego Policji w Kluczborku mł.insp. Łukasz Gigiel , który podziękował za dotychczasową współpracę z władzami samorządowymi, jak i również za wspólny wysiłek włożony w zapewnienie bezpieczeństwa mieszkańców gminy Lasowic Wielkich.

Szczególnie podziękowania Komendant Gigiel skierował do Pani Sołtys Lasowic WIelkich Ewy Felusiak, za ogromny wkład i pomoc w zorganizowani debaty.


 

  • debata w Lasowicach Wielkich
  • debata w Lasowicach Wielkich
  • debata w Lasowicach Wielkich
  • debata w Lasowicach Wielkich
  • debata w Lasowicach Wielkich
  • debata w Lasowicach Wielkich
  • debata w Lasowicach Wielkich